مقالات

مزایای خرید ماشین ظرفشویی

1

به اعتقاد خیلی‌ها ماشین ظرفشویی یکی از بهترین اختراعات بشر است، ولی هنوز برخی برای خرید آن به جمع‌بندی نرسیده‌اند. امروز بیشتر از مزایای این دستگاه جذاب می‌گوییم تا بتوانید تصمیم نهایی را بگیرید.

یخچال فریزر، تلویزیون، جاروبرقی و ماشین لباسشویی جزو لوازم خانگی‌ای هستند که تقریبا خرید آنها بین همه تبدیل به یک امر مرسوم و فرهنگ شده و درواقع می‌توان گفت خرید آنها اجتناب‌ناپذیر است. این وسایل در طول روز و هفته بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و عصای دست ما هستند.

اما برخی دیگر از لوازم خانگی باتوجه به کارایی و کاربردی که دارند، هنوز به این جایگاه رفیع نرسیده‌اند و بین دو گروه موافق و مخالف دست به دست می‌شوند. ماشین ظرفشویی از این دست کالاهاست که با وجود مزایای زیاد، هنوز به یک عضو ثابت در خانه‌ها تبدیل نشده است. شاید برخی قیمت ماشین ظرفشویی یا قرص‌های آن را بهانه نخریدن آن بدانند، ولی این محصول آنقدر مزایای خوب و مهم دارد که خرید آن توجیه داشته باشد. ضمن اینکه وقتی یک بار هزینه می‌کنید تا سال‌های سال می‌توانید ظرف‌هایتان را به دستان پرتوانش بسپارید.

امروز بیشتر درباره مزایای خرید ماشین ظرفشویی صحبت می‌کنیم تا اگر دو دل هستید و قیمت ظرفشویی را بهانه‌ای برای نخریدن آن می‌دانید، این دفعه یک بار برای همیشه تصمیمتان را بگیرید.

تنوع خوب ماشین ظرفشویی

2

همین نکته ساده می‌تواند یکی از عوامل مهم برای خرید آن باشد. خانواده‌های کم‌جمعیت یا آنهایی که محدودیت بودجه دارند می‌توانند سراغ ماشین ظرفشویی رومیزی بروند. اما افرادی که جمعیت بیشتری دارند، پررفت‌وآمد هستند یا همیشه می‌خواهند ظرف‌های زیادی را بشویند، می‌توانند سراغ مدل‌های ایستاده و بزرگتر بروند. ضمن اینکه اگر به دکوراسیون خانه خیلی اهمیت می‌دهید یا کمبود فضا دارید، می‌توانید مدل توکار بخرید که زیر سینک ظرفشویی، بین کابینت‌ها، زیر صفحه‌ کابینت‌ها و… نصب می‌شود.

مراقبت از پوست دست

حتی اگر به شستشوی ظرف‌ها و مایع‌های ظرفشویی حساسیت نداشته باشید، پس از سال‌ها ظرف شستن قطعا پوست دستتان خراب می‌شود. حالا اگه حساسیت داشته باشید که بدتر. به همین دلیل خرید ماشین ظرفشویی کمک می‌کند تا سال‌ها پوست دستتان جوان بماند و نیازی نباشد خیلی برای خرید انواع کرم و دیگر لوازم مراقبت از پوست هزینه کنید.

شستشو با دمای بالا

یکی از محل‌های مناقشه همین‌جاست و مخالفان می‌گویند که ماشین ظرفشویی ظروف را خوب تمیز نمی‌کند. اما باید بگوییم که اتفاقا این دستگاه ظرف‌ها را در دمایی می‌شوید که اگر بخواهید با دست این کار را انجام دهید چند ثانیه هم نمی‌توانید تحمل کنید. مهم این است که بتوانید مراحل کار را درست انجام دهید. بهتر است پیش از قرار دادن ظروف آنها را با یک دستمال یا ابر پاک کنید و سپس داخل دستگاه قرار دهید. یا اینکه از برنامه درست برای شستشو استفاده کنید.

کاهش مصرف انرژی

شاید تصور کنید ماشین ظرفشویی هم از برق استفاده می‌کند و هم از آب. ولی نکته مهم اینجاست که مجموع این مصرف انرژی به اندازه آبی نیست که هنگام شستن ظرف‌ها با دست هدر می‌رود. به همین دلیل برای استفاده بهینه از انرژی و کاهش مصرف آن، این دستگاه به خوبی می‌تواند خواسته شما را پاسخ دهد.

استفاده از حسگرهای مختلف

کارایی ماشین ظرفشویی و برنامه‌های شستشوی آن به حسگرهای مختلف وابسته است که همین موضوع کار شما را حسابی راحت می‌کند. از مهمترین سنسورهای این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنسور زمان‌سنج: به کمک این حسگر زمان شستشو و استفاده از دستگاه مشخص می‌شود که کمک می‌کند تا بتواند برنامه‌ریزی درستی داشته باشید و منابع انرژی بهینه مصرف شوند.
  • سنسور تعیین دما: به کمک این حسگر میزان درجه آب موردنیاز مشخص می‌شود تا دمای خیلی زیاد آب به برخی ظروف آسیب نزند.
  • سنسور تعیین سطح آب: این حسگر همان‌طور که از نامش پیداست کمک می‌کند تا میزان آب مصرفی مشخص شود. به همین دلیل سطح آب کافی برای شستشوی کامل ظرف‌ها تعیین می‌شود.
  • سنسور تمیزی: این حسگر نشان می‌دهد که آیا ظرف‌ها به اندازه کافی و کامل تمیز شده‌اند یا نه. ضمن اینکه تشخیص می‌دهد آب داخل دستگاه چقدر کثیف است.

برنامه‌های مختلف شستشو

یکی دیگر از مزایای مهم ماشین ظرفشویی بهره‌گیری از برنامه‌های مختلف شستشوست. براین اساس خیلی راحت می‌توانید علاوه بر ظروف معمولی، ظرف‌های خیلی کثیف، ظروف بزرگ مانند قابلمه یا حتی میوه و سبزیجات را با کیفیت خوب بشویید.

همین موارد در کنار مزایای قبلی گفته شده روی قیمت محصول موثر است و به همین دلیل قیمت ماشین ظرفشویی ال جی با قیمت ظرفشویی سامسونگ یا نمونه‌های ایرانی مانند پاکشوما تفاوت دارد.

تجربه خوب خرید اینترنتی

3

حالا که تصمیمتان برای خرید ماشین ظرفشویی نهایی شده است و دغدغه دارید در این آشفته بازار از کجا بهترین خرید را داشته باشید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی زنبیل سر بزنید. در این سایت علاوه بر قیمت روز انواع ماشین ظرفشویی می‌توانید مشخصات همه مدل‌های موجود مانند سامسونگ، الجی، بوش، پاکشوما، اسنوا و… را بررسی کرده و آنها را با هم مقایسه کنید. در نهایت هم با یک خرید اینترنتی جذاب بهترین تجربه را برای خودتان می‌سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.